Lactobacillus rhamnosus

Nic nowego, ciekawe natomiast jest to że po raz pierwszy spotkałem się z tym iż określono dokładnie jaki składnik najbardziej pomaga:  Lactobacillus rhamnosus. 

W sprzedaży znalazłem: http://www.doz.pl/leki/p8444-Dicoflor_30_kapsulki  
Jako że narazie kupiłem Asecurin, to poczekam aż się on skończy i następny kupię właśnie ten Dicoflor.
Zachęcam do lektury:

Probiotics among supplements effective in preventing atopic dermatitis in young children
Foolad N. Arch Dermatol. 2012;doi:10.1001/jamadermatol.2013.1495.

January 2, 2013

Some nutritional supplements, including probiotics, were beneficial in preventing atopic dermatitis and reducing its severity in children aged younger than 3 years, according to results of a systematic literature review.

Researchers at University of California at Davis School of Medicine searched Cochrane Central Register of Controlled Trials, Medline and Latin American and Caribbean Health Science Literature for articles published from Jan. 1, 1946, to Aug. 27, 2012. They focused on randomized control trials and cohort studies examining nutritional supplementation in prevention and amelioration of atopic dermatitis (AD) among children younger than 3 years.

Among the 21 included studies, 6,859 participants — including infants or mothers who were either pregnant or breastfeeding — received supplements; 4,134 infants and mothers served as controls. In 11 of 17 studies, nutritional supplementation was shown to be effective in preventing AD, and in five of six studies, it was shown to decrease AD severity. In 10 studies, probiotics were provided to children alone or to both children and their mothers during prenatal and postnatal periods.

“The best evidence lies with probiotics supplementation in mothers and infants in preventing development and reducing severity of AD,” the researchers reported. “Specifically, Lactobacillus rhamnosus GG was effective in long-term prevention of AD development. [Gamma]-linolenic acid reduced severity of AD....”

Po resztę zapraszam tu:
http://www.healio.com/dermatology/dermatitis/news/online/%7B04B1E9D4-8EC0-4A69-A73E-DDBBAE248103%7D/Probiotics-among-supplements-effective-in-preventing-atopic-dermatitis-in-young-children

4 komentarze:

 1. Ciekawe jak się to ma do dorosłych, niejestem pewna bo nie dokładnie znam Angielski. Jest gdzieś wersja po polsku???

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepszy jest acidolac nowa formuła, tańszy, dla dorosłych jeśli już to dicoflor 60, taniej wychodzi w kapsułkach. Ale ja zakupiłem dla syna (prawie 4 l.)półroczny zapas acidolaca, daję 1 saszetkę dziennie od stycznia mniej więcej.

  Są też artykuły o badaniach nad suplementacją EPA i DHA, więc daję mu tran mulers, niecałe 2 miesiące. Ale jak na razie żadnych efektów nie ma.
  Kolejne badania to z podawaniem witaminy C 50mg na 1 kg
  Kolejna rzecz to książka "pokonaj alergię" Bożeny Kropki, gdzie jest podstawowe zalecenie: dieta przez 3 miesiące bez jajek, mleka i glutenu. Co też powoli będziemy wprowadzać, np. przed chwilą wypluwał kaszę jaglaną na śniadanko, nic nie zjadł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tu chodzi bardziej o to że w tych badaniach określili dokładnie jaki szczep jest najbardziej korzystny, Lactobacillus rhamnosus. Z tego co widzę ACIDOLAC NOWA FPRMUŁA tego szczepu nie zawiera. Osobiście stosuję wymiennie asecurin i właśnie dicoflor 60. Mam generalnie poprawię od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy to właśnie od synbiotyków czy czegoś innego bo stosuję jednocześnie strasznie dużo rzeczy. A co do diety do wyeliminowałby jeszcze cukier. Jedzenie o wysokim indeksie glikemicznym powoduje że dostarczamy wszystkim drobnoustrojom idealnej pożywki.

  OdpowiedzUsuń
 4. www.acidolac.pl

  Składniki: maltodekstryna, liofilizat bakterii kwasu mlekowego zawierający Lactobacillus rhamnosus GG, fruktooligosacharydy (FOS), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca).

  Gdzieś znalazłem też artykuł o FOS, które wspomagają namnażanie się dobrych bakterii w jelicie grubym, więc ten acidolac pod tym względem jest lepszy od dicoflor 60, który zawiera tylko te same Lactobacillus rhamnosus GG. W acidolacu jest tego 9 miliardow, czyli o połowę więcej.

  Ale jak mówiłem i tak to nic nie daje. Synek jest alergikiem totalnym na pyłki, już od miesiąca pyli leszczyna i on zaczął się smarczeć, na roztocza, jajka, pszenicę i ryż. Więc może u niego bardziej wpływa alergia wziewna. Mieszkanie nad morzem wcale nie pomaga, a może nawet szkodzi.

  OdpowiedzUsuń